Objednávky na tel.
+420 604 353 779

Pracovní doba: dle domluvy
Adresa:
Salon Bella Derma
Rytířova 809/4
Praha 4 – Kamýk/Modřany

 

O masážích

Masáž patří mezi nejstarší léčebné prostředky. Pozitivní vliv masáže a úlevu pocítíte i při jednorázové návštěvě jednou za čas. Z terapeutického hlediska ale nečekejte žádný dlouhodobý přínos. Pokud Vás nic nebolí a masáž si chcete dopřát pouze preventivně, postačí přijít 1x za měsíc. Pokud ale máte nějaké akutní potíže, je třeba masáž zopakovat v kratším časovém intervalu - zpočátku 1x týdně, později stačí 1x za 14 dní. I zde platí, že prevence je vždy nejlepší. Nenechávejte proto své potíže dojít do stádia, kdy se už kvůli bolesti nemůžete hýbat.

Za nejpřínosnější pro pohybový systém se považuje dopřát si masáž 1x za 14 dní. Svalové uvolnění vydrží a dojde-li za tuto dobu ke vzniku nějakého problému, bývá ve většině případů snadno odstraněn při příští návštěvě.

Při masážích používám kvalitní přírodní oleje, na přání Vám mohu namíchat směs vonných éterických olejů.


Na masáž ale nechoďte v případě, že:

 • Jste nachlazení, máte chřipku, teplotu apod., zkrátka se necítíte dobře (v takovém případě se raději přeobjednejte).
 • Trpíte nádorovým onemocněním.
 • Užíváte antibiotika.
 • Máte kožní onemocnění či poranění lokalizované v místě kde si přejete provádět masáž (plísně, vředy, bradavice, rány, odřeniny, modřiny apod.).
 • Jste bezprostředně po nadměrné tělesné námaze (v takovém případě je lépe masáž odložit na další den).
 • Váš organismus je intoxikován (alkohol, drogy).
 • Jste v prvním trimestru těhotenství.
 • Vyhněte se masáži dolních končetin pokud máte křečové žíly.

 

Doporučení před masáží:

 • Zamyslete se, zda trpíte nějakou alergií (z důvodu použití masážního prostředku).
 • Lehce se najezte, ale není dobré se příliš zasytit těžkým jídlem.
 • Máte-li možnost se před odchodem na masáž osprchovat, využijte ji. Teplá voda zvýší prokrvení kůže a ta pak lépe vstřebává masážní oleje. Navíc tím zvýšíte relaxační účinek.
 • Šperky (zejména řetízek, ale i prstýnky či hodinky) raději nechte doma, před masáží je třeba je odložit.
 • Pokud máte delší vlasy, vezměte s sebou gumičku na sepnutí (spony a skřipce nejsou příliš vhodné – když se položíte, mohou vás tlačit).
 • Požadujete-li masáž obličeje, doporučuji se doma odlíčit. V opačném případě dojde k rozmazání líčidel.
 • Pokud si nejste vzhledem ke svému zdravotnímu stavu jisti, zda můžete masáž podstoupit, poraďte se raději se svým lékařem.

 

Na masáž si nemusíte nic nosit (ručník,..), vše bude u mně pro Vás připraveno a vše je zahrnuto v ceně. Po masáži je možné využít sprchu, ale toto je třeba domluvit z časových důvodů již při objednání.


Po masáži je vhodné dodržovat pitný režim.

 

Nabízené masáže:

Masáž rekondiční a regenerační:

Nejvyhledávanější typ masáže.

Rekondiční a regenerační masáž slouží k regeneraci bolestivých svalů i kloubů. Jednotlivé hmaty a jejich provedení jsou voleny s ohledem na celkový stav klienta tak, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku. Je vhodná i po namáhavé fyzické aktivitě (nikoli bezprostředně – viz odkaz kdy masáž není vhodná!) či sportovním výkonu. Je vhodným doplňkem různých druhů cvičení a pohybových aktivit.

Rekondiční masáž lze provádět buď jako částečnou (masíruje se pouze určitá část těla, popř. kombinace částí těla dle přání klienta) nebo jako celotělovou. Délka masáže na přání klienta.

Masáž těhotných:

Období gravidity je pro ženu výjimečné období, zároveň ale prožívá řadu fyzických i emocionálních změn. Navýšení tělesné hmotnosti zatěžuje dolní končetiny, mění se poloha těžiště, sklon pánve a držení těla. Všechny tyto změny mohou vést k bolestem zad, otokům dolních končetin i dalším potížím. Fyzická nepohoda může následně působit i na psychiku budoucí maminky, která se zkrátka nebude cítit "ve své kůži". Masáže a vhodné cvičení mohou přinést nastávající mamince značnou úlevu.

Masáže nelze provádět v prvním trimestru těhotenství.

I u zcela zdravé maminky s bezproblémovým těhotenstvím doporučuji konzultovat s lékařem, zda jsou masáže vhodné.

Po masáži je třeba zvýšeně dbát na pitný režim.

Masáž relaxační:

Relaxační masáž  - jak již napovídá název – je určena k relaxaci a odpočinku. Masáž je prováděna pomalu, jemně. Relaxační masáž navodí celkový pocit pohody. Pokud tomu nebrání např. alergie klienta, je při této masáži je velmi vhodné použít vonné oleje.

Relaxační masáž je vhodné provádět v minimální délce 60 min, aby bylo dosaženo žádoucího relaxačního efektu. Lepšího účinku je však dosaženo při celotělové masáži trvající 90min, popř. 120 min. Na přání klienta lze provést tuto masáž i jako částečnou – např. pouze záda+šíje (v délce trvání 30-60min dle domluvy).

Aroma masáž:

Jedná se o relaxační masáž pomocí aromatických olejů dle výběru klienta z aktuální nabídky. Spojuje účinky masáže s účinky použitých éterických olejů. Vlastní relaxaci napomáhá i vstřebávání látek obsažených v oleji a vnímání vůně použitého oleje.

Lepších výsledů je dosaženo při déletrvajícím a rozsáhlejším působení a vnímání vonných látek, proto je lépe aroma masáž provádět jako celotělovou. Na přání klienta lze provést i jako částečnou – např. pouze záda+šíje.

Upozornění: Aroma masáž není vhodná u osob trpících jakoukoli alergií!

Masáž klasická (švédská):

Klasická masáž vychází z tradiční švédské metodiky. Klasická masáž je vhodná pro uvolnění svalů a kloubů celého těla nebo jeho částí. Jedná se o soubor hmatů sloužící k dosažení svalové rovnováhy. U klasické masáže je dodržován následující sled hmatů: úvodní tření, hnětení, roztírání, tepání, chvění (+ ev. pasivní pohyby v kloubech) a závěrečné tření. Masáž zvyšuje prokrvení a pozitivně ovlivňuje i lymfatický systém, čímž napomáhá detoxikaci organismu. 

Klasickou masáž lze provádět buď jako celotělovou nebo jako částečnou, kdy jsou ošetřovány pouze problematické oblasti (např. záda). Délka masáže na přání klienta.

Masáž sportovní:

Sportovní masáž lze provádět pouze u zdravých klientů, kteří nemají žádné potíže s pohybovým aparátem.  Je vhodná zejména pro sportovce před podáním výkonu nebo jako doplněk jejich přípravy. Tato masáž ovlivňuje výkonnost, odolnost a celkovou zdatnost sportovce, napomáhá udržení dobré psychické i fyzické kondice a zkracuje dobu regenerace. Jednotlivé hmaty jsou prováděny rychleji než u ostatních typů masáží, aby bylo dosaženo žádoucího povzbudivého efektu.

Sportovní masáž lze provádět částečně (např. pouze dolní končetiny) nebo i jako celotělovou.